O Göbek Değil Bebek

Hamile kıyafeti endüstrisi diye bir endüstri olduğundan habersizdim. Eşim hamile kalmadan önce sorsalar muhtemelen “Hamileler için kıyafet satan bir kaç dükkan vardır, herkes oradan alıyordur” derdim.

Şunu kabul etmeliyiz. Hamilelik öncesi eşimin hazırlanmasının ne kadar uzun sürdüğünden hep şikayet ederdim. Hatta safça bunun hamilelikte değişeceğini düşünüyordum. Sonuçta iki tip hamile kıyafeti vardı değil mi? Birincisi bol kıyafetler, diğeri ise göbeği saran kıyafetler. Bir de hamile tipi pantolon ve taytlar var. Bir üst bir alt ile işimiz bitecekti. Zavallı ben!

Hamileliğin kendini gösterdiği son bir kaç ayda öğrendim ki işin aslı öyle değil. Her çeşit, her renk, her tip hamile kıyafeti var. Hatta neredeyse tüm markaların ufak da olsa bir hamile kıyafeti bölümü ya da reyonu var. Yine de hamile eşimin hem üzerine oturan, hem rahat hem de güzel görünen kıyafeti bulması neredeyse imkansız oldu.

Sonuçta çok basit düşünen erkek beynim yine yanılmıştı. Canım sevgilim eşim hem stil sahibi bir kadın gibi gözükmek hem de şişman değil hamile olduğu anlaşılsın istiyordu. Biz erkekler için her şey ne kadar kolay. Beni tanıyanlar A87 pololarımı bilirler. Benim için kıyafet bir kot pantolon ve A87 polo demektir. Eşimin hamileliği sırasında aldığım kilolardan dolayı oluşan “hamilerkek göbeğim” de bu durumu değiştirmedi. (Hamile kadınların eşleri de hamilelikte kilo alır dediler, ben de böyle bir terim uydurdum, idare edin)

Ama hamile kadınlar için iş o kadar da basit değilmiş. Öncelikle hamile kadınlarda “Nasılsa kısa süre giyeceğim, çok para vermeyeyim” yaklaşımı her şeyi zorlaştırıyor ve zaten az olan seçenekleri daha da azaltıyor. Fiyatı uygun olanların kesimi “giyilemeyecek” derecede kötü olabiliyor. Tüm bunların dışında bebeğin gelişi için alınacak ve hazırlanacak onca şey varken kim kısa süre giyeceği kıyafetler için zamanını, enerjisini ya da heyecanını harcamak ister ki?

Malesef ben bu konuya mucizevi bir çözüm getiremeyeceğimi anlayınca kenara çekilip eşimin bunu halletmesini izledim. Ancak yine de bu konuda sizinle paylaşabileceğim hayati bir mesaj var. Eşiniz hamileliğin başlarında “Keşke bir an önce göbeğim çıksa da herkes hamile olduğumu anlasa” diyor olsa dahi bu tuzağa düşmeyin. Eşinize zaten “Ne kadar güzel göbeğin çıkmış” diyen bir sürü insan olacak zaten.

Eğer eşiniz size “Nasıl gözüküyorum?” diye sorarsa koşullar ne olursa olsun vermeniz gereken tek cevap var, “Her zamanki gibi kusursuz.”

Farkında olmasanız da hayatınızı kurtardım. Bu kıyağımı da unutmayın.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s