Baba Bezimi Değiştirir Misin?

Facebook sayfasına ilginin yüksek olduğunu ve bunun beni ne kadar mutlu ettiğini daha önce de yazdım. Yazdığım yazıların altında kocalarını etiketleyen kadınlar görüyorum. Bunların sayısı arttıkça ne kadar çok düşman edindiğimi de düşünüyorum. Herkes kocasından bebek bakımına daha çok yardımcı olmasını bekliyor, biliyorum.

Ancak günlük hayatta anneler için düşünülen bazı kolaylıklar babalar için düşünülmemiş. Bunun da zaman zaman zorluk yarattığını anlamanız lazım. Ben bundan sonra karşılaştığım bu tarz zorlukları zaman zaman buradan yazacağım. İlki bugün.

Çocuğunuzla dışarı çıktığınızda büyük ihtimalle bir noktada altını değiştirmeniz gerekecek. Şunu açıkça söyleyeyim, ben Melina’nın altını değiştirme konusunda 2. günden itibaren çok ustalaştım. Tek elle bez değiştirebilen ninja babalardan biriyim. Ancak Melina’yla dışarıya çıktıysak altını değiştirme işi benim için dahi zor olacak. Bazı yerlerde bebeğin altını değiştirebileceğiniz aile bakım odaları var. Ancak bunlar çok azınlıkta.

Diğer seçeneğiniz ise maalesef umumi tuvalet. Ben şimdiye kadar hiçbir erkek tuvaletinde bebeğinizin altını değiştirebileceğiniz bir yer görmedim. Bu konuda çevremdeki babalara danıştığımda çoğunluk çocuğunun altını arabada değiştirdiğini söyledi. Bazıları ise en az bir kez umumi tuvalette yerde çocuğunun altını değiştirmek zorunda kaldığını söyledi. (Bu konuda yorum dahi yapmak istemiyorum).

ABD’de Barack Obama gider ayak babalara bir kıyak yaptı ve yeni bir yasa onayladı. Bundan sonra ABD’de umumi tuvaletlerde alt değiştirmek için bir alan zorunlu olacak. Darısı bizim ülkemize. Keşke şöyle ünlü bir marka bir kampanya yapıp bu konuda bir farkındalık yaratmaya çalışsa.

Velhasıl hanımlar, eşinizden bazı beklentileriniz olabilir. Neden hep dışarıda altını ben değiştiriyorum diye de düşünüyor olabilirsiniz ama beklentilerinizin gerçekçi olması gerektiğini unutmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s