Melina’ya Mektup

Melina doğmadan yaklaşık 1 ay önce ona uzunca bir mektup yazmıştım. Upuzun o mektubun bir kısmını buradan da paylaşıyorum.

” Daha da önemlisi, baba oluyordum. Diğer tüm sıfatlarımın arasında parlayacak, diğerlerini gölgede bırakacak bir sıfatım olacaktı. Ve ben iyi bir baba olmayı, herhangi bir konuda iyi olmayı istediğimden çok daha fazla istiyordum.

Sen kendin olmaya giden yolu kendi kendine bulurken her zaman yanında olmak, her zaman destekçin olmak, seni yönlendirmek değil, seni tanımak, seni keşfetmek, o yolu seninle birlikte yürümek istiyoruz. İnsanlar seni hep kalıplara sokmaya çalışacak, biz o zamanlarda seni sen olduğun için seven insanlar olduğunu sana unutturmamak için yanında olacağız.”

İşte her şey bu kadar basit aslında. Daha iyi bir baba olmak, Melina’yı anlamak için, onu mutlu bir çocuk olarak büyütmek için tüm bu çaba, tüm bu okumalar, araştırmalar. Bir erkek kadınları nasıl bu kadar iyi anlar diye soruyorsunuz ya bazen. Eşimi gözlemliyorum. Çünkü onun mutlu olması, onun zorlandığı zamanlarda ona destek olan bir eşinin olması mutlu ve huzurlu bir aile ortamı sağlanması için olmazsa olmaz. Bir evin direği babaysa, kalan her şeyi de annedir. Mutlu ve huzurlu bir aile ortamı sağlanmazsa da ne ben, ne eşim ne Melina mutlu olamayız. İşte tam da bu yüzden benim için iyi bir baba olmak iyi bir eş olmakla başlıyor. Ne derler bilirsiniz “Mutlu eş, mutlu ev”.

Geleceğe dair en büyük hayalim, Melina büyüdüğünde “Mutlu ve sevgi dolu bir aile ortamında büyüdüm. Ne olursa olsun beni çok seven bir annem ve bir babam vardı” diyebilmesi. Bu yolda da ne gerekiyorsa yapacağım, ne kadar enerjim varsa bu yolda harcayacağım. Çünkü hayatta aileden daha büyük bir zenginlik düşünemiyorum.

Bu yıl artık bitiyor, yeni yılda siz de aileniz için güzel şeyler yapın. Boşverin parayı pulu, ailecek mutluluğunuza yatırım yapın. Varsa buna ayıracak bütçeniz, eşinizin çok beğendiği ama sürekli erteleyip almadığı bir şeyi yılbaşı hediyesi olarak alın. Buna ayıracak bütçeniz yoksa eşinize ve çocuklarınıza birer mektup yazın. Onları ne kadar sevdiğinizi yazın, onlarla ilgili sizi mutlu eden küçük detayları yazın. Yılbaşında verin ve yeni yıla güzel başlayın. Unutmayın, yıla nasıl başlarsanız öyle gider. Umarım yeni yıl herkes için sağlık, mutluluk, huzur ve güzelliklerle dolu bir yıl olur. Haydi şimdi bir dilek tutun ve yeni yılda gerçek olsun.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s