Yeni Umutlar

Dün tam işten çıkmadan tatsız haberler aldık ve işten çıktık. Arabaya bindiğimde hala şoku tam atlatamamış haldeydim. Detaylar önemli değil, kötü bir gün geçirmiştim. 

Mutlu olmak için çok şey bekleyen biri değilim. İşten yorgun çıktığım günler arabaya biner binmez sevdiğim bir şarkı açarım. Keyfim yerine gelir. Benim için zaten eve gidiyor olmanın mutluluğu da var. Şimdiye kadar bir gün bile eve giderken ayaklarım geri geri gitmedi. Neyse dün, sevdiğim şarkılar da keyfimi yerine getirmedi. 

Eve geldim, Melina uyuyordu. Oysa ki ben onunla oynama hayalleri kuruyordum. Melina uzun süre uyanmadı. Bu planım da suya düşmüştü.

Velhasıl, bazen ne yapsan olmuyor işte. İnsan her gün mutlu olmuyor. Her gün gibi her yıl da güzel olmuyor. 2016 yılı bize Melina’yı verdi. Sırf bu yüzden dahi kötü bir yıldı diyemem ama bir sürü kötü olay da bir yıla sığdı. Şimdi bu yıl bitiyor ve yeni bir yıl başlıyor. Yeni yıl yeni umutlar demek. 

Yılbaşını sevmiyorum. Ama yılbaşı süslemelerini, yeni başlangıçları, kısacası yeni yıl ruhunu seviyorum. Eskiden uzun vadeli planlar yapardım. Ancak anladım ki hayat sürprizlerle dolu. O yüzden geçtiğimiz yıldan başlayarak yıllık planlar yapmaya başladım.

2016 için kendime dört hedef koymuştum. Bunlardan üçünü gerçekleştirdim. Çocuğumu kucağıma almak ilk hayalimdi, gerçekleşti. Yüksek lisansı bitirmek ikinci hedefimdi, gerçekleşti. Bir blog açmak üçüncü hedefimdi, gerçekleşti. Aslında hedefim bir yemek blogu açmaktı ama babalığa kısmetmiş 😀 Gerçekleştiremediğim hedefim ise 2017’ye devretti.

Devredenle birlikte bu yıl da kendime 4 hedef koydum. Başardıkça buradan açıklayacağım. O zamana kadar bana kalsın 😀

Yeni yılı konuştuk ama benim için yeni bir gün de yeni umutlar demek. Bindim arabaya, açtım sevdiğim bir şarkı. Dün ne yaşanmış olursa olsun, bugün güzel geçecek inanıyorum. Siz de bugünün güzel geçmesi için elinizden geleni yapın 👍

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s