İki geliyor iki!

“Eee ikinciyi ne zaman yapıyorsunuz?”

Bu soru gibi yeni doğum yapan annelerin duymak istemediği ama sık karşılaştığı soruları yazdım, yazmaya da devam edeceğim. Bugün de yine sessiz çoğunluğun sesi olacağım. Bu sorunun ne kadar sık sorulduğunu sanırım ancak yeni bebek sahibi olmuş ebeveynler anlar. Genelde bu soru gelince içimden geçenler şöyle oluyor. “Cidden mi?”

Yeni ebeveynler zaten alt değiştirmeler, gece emzirmeleri, gaz krizleri derken boğazına kadar bu işe batmış durumdalar. Temiz kıyafet bulmak bile bazen zorlu bir göreve dönüşebiliyor. Bu şartlarda kim “önümüzdeki 5 yılın kalkınma planı” tadında planlar yapıyor ki? 

Bunun dışında doğum yapmış kişinin belki de ne zorluklarla hamile kaldığını, birden fazla çocuk isteyip istemediğini bilmediğinize göre, bir kadına hiçbir zaman ne zaman çocuk sahibi olacağını sormamanız gerekir. Hele de yeni doğum yapmış bir kadına asla. O yüzden bebek görmeye gittiyseniz aile planlaması sorularınızı eve girmeden kapıda bırakın. Onun yerine kafeinsiz çay ya da kahve götürmeye ne dersiniz?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s