#tbt

Yine bir #tbt günü ve ben yine size Melina öncesi hayatımdan bahsedeceğim. 

Tarih 23 Ağustos 2013, günlerden cuma. O sıralar İlkim Çorlu’da çalışıyor, ben Ankara’da. İlkim’le konuşuyoruz her gün ama hala o ilk adım atılmamış. Ben tezcanlıyım, belirsizlik sevmem. O sıralar Çorlu Havaalanı’na sadece Ankara’dan günde bir uçuş var. Havaalanı o uçuştan 1 saat önce açılıyor, uçuştan sonra da kapatılıyor. O derece!

Aradım İlkim’i, dedim ki “Uçak bileti alıyorum, akşam Çorlu’ya geleceğim”. İlkim “Tamam gel” dedi ama son dakika, bilet fiyatları uçmuş. Dahası ben pazar sabah iş için İspanya’ya gideceğim. Tamam demiş ama inanmamış da gideceğime.

Ben kararlıyım, para falan yok gözümde. Aldım bileti. İşten çıktım, havaalanına gidip uçağa atlayacağım. Ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi 30 Ağustos’ta yapacağı toplu açılışlara hazırlandığı için her yerde yol çalışması var. Bir de cuma iş çıkış trafiği eklenmiş. Her yer kilit. Hangi yola girsem tıkalı. Bir yandan İlkim’le konuşuyorum, o zaten hala bilet almadığımı düşünüyor. Neyse ben zar zor havaalanına yetiştim, koşarak uçağa bineceğim kapıya gittim ve heyecanla sordum: “Kapı kapanmadı değil mi?”. Neyse ki uçağın kalkmasına 15dk kala kılpayı yetişmişim. Gerçi yetişemesem de arabayla basıp gidecektim, o derece kararlıydım da neyse. 

Uçak indi, ben heyecanla çıkıp İlkim’e baktım, İlkim yok. Aradım ulaşamıyorum. O arada havaalanı kapandı. Bu sefer ben gelmeyeceğini düşünmeye başlamıştım. Nerede kalırım ne yaparım diye kuruyorum kafada. Meğerse hanımefendi yolu kaybetmiş ondan gecikmiş.

O gün saatlerce sohbet ettik, saatlerce güldük. “İlk gülüşte aşk” oldu bizimki. O güne dair her detay hala aklımda. O kadar güzel bir gündü ki hala ara ara o günü konuşuruz. O günün sabahında “Ben bu kızla evlenmeliyim” demiştim. Çok içten istemişim demek ki. O gün Ankara’ya döndüm ve ertesi gün de İspanya’ya uçtum. İşte her şey böyle başladı. Çorlu’ya gitmek için aldığım o uçak bileti hayatımda yaptığım en karlı yatırım oldu.

Velhasıl, yolda ne engellerle karşılaşırsanız karşılaşın, hayallerinizin, sevdiğiniz ne varsa, kim varsa peşinden gidin ve öyle hemen vazgeçmeyin. #ucanbaba 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s